HEJ!

Nazywam się Piotrek. Rocznik ’85, z wykształcenia socjolog i fotograf. Połączenie tych dwóch specjalizacji pozwoliło mi spojrzeć nieco szerzej na otaczającą mnie rzeczywistość, relacje międzyludzkie i wyrazić mój punkt widzenia w fotografiach które tworzę. 

Moja miłość do zdjęć zaczęła się w 2007 roku, z chwilą zakupienia pierwszej lustrzanki. Nie umiałem (i nadal nie potrafię) rysować, więc to właśnie aparat fotograficzny stał się moim narzędziem odzwierciedlenia mojej wizji świata.

Zaczynałem jak większość początkujących fotografów- od zdjęć natury, krajobrazów, dużo eksperymentowałem ze światłem. Z czasem jednak zaczęło brakować mi inspiracji i popadłem w artystyczny marazm. Postanowiłem zmienić obiekt fotograficznych zainteresowań i zacząłem fotografować ludzi. Okazał się to strzał w dziesiątkę - zrozumiałem ze drugi człowiek stanowi największą, najciekawszą i nie kończącą się inspirację. 

Z natury jestem otwarty i uśmiechnięty co ułatwia mi bezproblemowe nawiązywanie kontaktu i pracę z ludźmi. Staram się również nie podążać za sezonową ,,modą” w fotografii ślubnej. Niektóre trendy i efekciarstwo przemijają, a ja skupiam się na tym, aby moje zdjęcia oglądało się z przyjemnością zarówno tuż po oddaniu ich klientowi, jak również kilka lat później.

W swojej pracy skupiam się na tradycyjnej sztuce reportażu - klasycznym kadrowaniu z zachowaniem proporcji, naturalnej kolorystyce i próbie uchwycenia tego co istotne.

Przez kilka lat wykonywałem reportaże prasowe we na potrzeby lokalnych mediów, co nauczyło mnie pracy w najtrudniejszych dla fotografa warunkach - gdzie liczą się refleks i instynktowne podejście do tematu.

Cenie sobie dyskrecję, dlatego niczym fotograficzny ninja staram się nie ingerować w bieg wydarzeń i niezauważalnie uchwycić najważniejsze momenty.

Jeżeli poszukujesz fotografa z pasją, a moja wizja i styl fotografowania wzbudziły Twoje zainteresowanie, zapraszam do kontaktu. Niełatwo jest pisać o sobie i w tych kilku zdaniach przekazać wszystko co by się chciało, dlatego cenię sobie rozmowę z drugą osobą, poznanie jej oczekiwań i udzielenie odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Być może to ja będę miał okazję opowiedzieć Waszą historię w tym wyjątkowym dniu?